Details

Details

Go Back

 

2020 Berkley Team Series District 8 Championship

Divisions: AR Northwest, MO Ozarks, OK Northeast

• SITE: Beaver Lake

• HOST: Visit Rogers

• DATES: October 2-3, 2020

• OFFICIAL PRACTICE: September 29-October 1, 2020

• OFF LIMITS: September 22-28, 2020 and during the virtual pre-tournament meeting.

• ENTRY DEADLINE TO AVOID LATE FEE: September 1, 2020

• FINAL ENTRY DEADLINE: Midnight September 26, 2020

• VIRTUAL MEETING: October 1, 2020

• PERMITTED FISHING AREAS: All public waters accessible by boat from the tournament launch site.

• LAUNCH SITE: Horseshoe Bend

16165 Ar-94

Rogers, AR 72758

 

• THURSDAY’S REGISTRATION: 

Location:

Rogers Activity Center

315 W Olive St

Rogers, AR 72756

 

** At least one team member MUST come to the registration IN PERSON.

Your assigned time slot to register is below

If you miss your time slot, call or text Cledas Manuel at 870-307-3769 to set up a time to meet with the tournament staff later Thursday evening.

Teams who do not register in person will be ineligible to compete.

You will be given instructions on how to attend the virtual meeting at registration.

 

• REGISTRATION TIME: 

Flight 1 - Boats 1-10               3:00-3:20pm

Flight 2 - Boats 11-21             3:20-3:40pm

 

 

• VIRTUAL MEETING TIME: 6:15pm (C), 7:15pm (E) The meeting will be a virtual meeting via FaceBook Live on the FOM National FB Page

Go to Facebook and search FOM Nation or, if you don't have a FaceBook account, go to Facebook.com/FOMNTT 

Important tournament information will be given at the virtual meeting. All teams must attend (electronically) to get this information.



Hotel Information:

• HOST HOTEL: 

Hampton Inn and Suites

4501 W Walnut Street

Rogers AR 72756

479-986-0500



Roster Information:

Entry is closed for this event.

FLIGHT BOAT # DIVISION MEMBER1   MEMBER2 TYPE ENTRY
               
1 1 AR NW Eddie Bean &  Ethan Bean   Pd+BB
1 2 MO Oz David Honey &  Zach Honey A/J Pd
1 3 AR NW Justin Keister &  Hayden Keister   Pd+BB
1 4 OK NE Dan Gray &  Joe Montalbano   Pd+BB
1 5 MO Oz Jamie Ulbrich &  John Ulbrich A/J Pd+BB
1 6 OK NE Mike Franks &  Jody Brown   Pd+BB
1 7 OK NE Chuck Smith &  Donald Stricklin   Pd+BB
1 8 MO Oz Kevin Jackson &  Bryan Jackson   Pd+BB
1 9 MO Oz Jacob Sitton &  Jack Sitton   Pd+BB
1 10 MO Oz Rudy Reyes &  Caiden Reyes   Pd
               
2 11 MO Oz Phillip Stone &  Brien Vaugh   Pd+BB
2 12 MO Oz Steve Finney &  Garland Teaney   Pd+BB
2 13 OK NE Chuck Bridgewater &  Hayden Holleman A/J Pd+BB
2 14 MO Oz Ben Jones &  Jeremy Johnson   Pd
2 15 MO Oz Cledas Manuel &  Dave Austin   Pd+BB
2 16 OK NE Joshua Reich &  Teresa Reich Ml/Fml Pd+BB
2 17 MO Oz Mark Lewis &  Scott Dennis   Pd+BB
2 18 AL NW Dwayne Lewis &  Malissa Lewis Ml/Fml Pd+BB
2 19 AR NW Phillip Isley &  Stephen Isley    Pd+BB
2 20 AR NW Lucas Madison &  Jeremy Hardin   Pd+BB
2 21 AR NW Arthur Fortin &  Caleb Cline   Pd+BB
Stren

District 8 Championship on Beaver Lake- Day 2 - 10/03/20
RESULTS: | View Multiday Day Results | Day 1 | Day 2 |